Неділя, 19.05.2024, 04:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя початкових класів Данилюк Марії Григорівни

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Урок математики у 4 класі №3

Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Розв’язування задач на визначення тривалості події

 

Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання часу; закріплювати вміння учнів переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших; розвивати мислення; виховувати вміння цінувати свій час.

Обладнання: картки із диференційованими завданнями; картки для парної та групової роботи, моделі годинників, таблиця одиниць часу.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

 

I.    Організаційний момент

     Гра «Світлина» Демонструю картку із прикладом  5 секунд. Завдання дітей – обчислити вираз.

420:7=                             20х20=

200:5=                             45+405=

200х100=                        2900+100=

 

II.    Контроль і закріплення знань учнів

1.     Перевірка домашнього завдання

-         1 учень записує  та пояснює 4 перетворення із №348;

-         1 учень записує та пояснює розв’язування задачі №349.

2.     Усні обчислення. Робота в парах. «Розплутай ланцюжок»

1 пара:     10 х 10                         2 пара: 130 + 20                     3 пара:    350 - 25

                    + 200                                           : 5                                            х 0

                    : 5                                               - 3                                            + 400

                    - 60                                             х 10                                         :100

                     0                                                 270                                            4

3.     Диференційоване завдання.

      Кожному учневі роздаю картку із геометричною фігурою. Він має виміряти кожну сторону, написати довжину (ширину) сторони та визначити периметр. Ці картки двох кольорів – зеленого ( для учнів із середнім рівнем знань – результати вимірів лише у сантиметрах) та оранжевого ( для учнів достатнього та високого рівнів – виміри у сантиметрах та міліметрах).

 

III.           Повідомлення теми уроку та його мети.

Загадка.

Справно йде, хоч ніг немає,

«Цоки-цок», усім співає.

І секунди, і хвилини

Нам рахує він щоднини. (годинник)

 

- Діти, що показує нам годинник?

-  Давайте подумаємо, що ми робитимемо сьогодні на уроці?

(Записую коротко думки учнів)

 

IV.           Первинне сприйняття та осмислення нового матеріалу.

1.     Пояснення вчителя.

Паралельно діти-візуали можуть самостійно опрацьовувати даний матеріал із підручника №350 сторінка 55, оскільки міри часу вже вивчалися у попередніх класах.

2.     «Мозковий штурм»

Що можна зробити важливого за 1 хвилину?

1 хвилина – це багато чи мало?

3.     Гра « Одна хвилина»

-         Діти рахують скільки слів можна сказати за 1 хвилину;

-         До скількох можна порахувати за 1 хвилину;

 (учитель стежить за годинником, один учень промовляє – всі рахують)

4.     Фізкультхвилинка

  На зеленій галявині,  (Діти ходять по колу. )
Де рясна трава,
Дзюркотить криниченька, ( Колові рухи руками)
Чиста, лісова.
До води схиляються  (Нахили тулуба вперед)
Квіти запашні.  (Руки витягнуті вперед)
Камінці поблискують  (слідкують поглядом за витягнутими пальцями. )
В темній глибині.
Ми збирали ягоди,  (Збирають ягоди: слідкують за рукою, присідають. )
Забрели сюди. (ходьба на місці )
Відпочити в затишку сіли край води. (присіли)

    Ходять в лісі шелести,  (Ходьба. )
    дзюркотить вода —
    Це казки криниченька (Погойдуються)
    нам розповіда.

  1. Закріплення та осмислення знань учнів
  1. Фронтальна робота
  • Діти читають таблицю одиниць вимірювання часу;
  • Увага на скорочений запис одиниць вимірювання часу (без крапки!)

 

  1. Експрес-диктант.

Вчитель читає, а учні записують з наступною взаємоперевіркою у парах.

Одинадцята година, двадцять п’ять хвилин, десять секунд, сім годин сорок дві хвилини п’ятдесят вісім секунд.

  1. Колективна робота. Задача №353.

       Разом з учителем учні визначають скільки століть існує Київ та століття, у яких жили Б. Хмельницький, Т. Шевченко, Л. Українка.

  1. Перетворення одиниць часу

Фронтальним способом  № 354, №355.

  1. Практична робота із моделями годинників на основі вправи №356.

6.  Офтальмологічна фізкультхвилинка.

Діти слідкують лише очима за рухом указки.

VI.     Розвиток математичних знань.

1.     Групова робота над задачею №359

       Учасники обох груп спочатку читають умову задачі. Якщо група може її виконати – працює без допомоги вчителя. Якщо група не справляється – сигналізує червоною карткою. Вчитель пропонує допомогу у вигляді скороченого запису задачі.

             3 в. – 6 м. – 360 г

             1 в. – 8 м. - ? г

       Якщо і це не допомагає – пропоную план розв’язування задачі.

План розв’язування:

1.     Скільки грамів шкідливих газів з повітря поглинає 1  в’яз за 1 місяць?

2.     Скільки грамів шкідливих газів з повітря поглинає 1  в’яз за 8 місяців?

 

VII.          Підсумок заняття.

1.     Колективна робота  - форзац підручника – знайти приклади застосування одиниць часу.

2.     Елементи методики «Ейдетики»

  – Закрийте очі та явіть собі! Ви –  художник-чарівник. Візьміть пензлик до рук, виберіть фарбу і помандруємо приміщенням школи, класом і писатимемо, де захочемо. Напишіть букву «м» на вхідних дверях, букву «о» – на коридорі, букву «л» – на дверях нашого класу, букву «о» – на дверях третього класу, букву «д» – на вікні, букву «ц» – на стелі, букву «і» – на дошці. Закрийте очі і пройдіть ще раз уявним шляхом та зберіть букви докупи. Яке слово вийшло? (Молодці)

– Перевіримо, чи все встигли зробити із запланованого? Це говорить про те, що ми вміємо цінувати власний час.

– Що нового дізналися?

– Кому з учнів ви хотіли б подякувати за співпрацю?

 

  1. Домашнє завдання.

№358, №360, №361 – обрати та виконати два номери.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz