Тема.
Кратне порівняння чисел. Розв’язування і порівняння задач на кратне порівняння чисел. Обчислення значень виразів.
Мета:
ознайомити учнів з кратним порівнянням чисел; сформувати розуміння різниці між відношеннями «на... менше» і «в... разів менше»; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на засвоєння табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.
Обладнання:
Картки з диференційованими завданнями, смайлики.
ХІД УРОКУ
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок.
Щоб урок минув цікаво,
Всі беремося до справи.
- АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за підручником
- Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаємо,
У травичці позбираємо.
Пострибаємо, як зайчата.
Політаємо, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово,
А тепер до праці знову.
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
- Диференційовані завдання.
Завдання для учнів з середнім та початковим рівнем знань
- Хвилинка каліграфії з логічним завданням
Спишіть ряди чисел. Знайдіть зайве число та підкресліть його.
6, 12, 16, 18, 24, 30.
40, 30, 50, 20, 55, 70.
- Гра «Заповни пропуски»
1 м = дм 30 дм = м
1 м = см 4 дм = см
9 м = дм 10 см = дм
7 дм = см 40 см = дм
3. З’єднайте приклади з відповідями
4 · 6 + 6 · 7 9
18 : 6 + 12 : 2 19
6 · 5 – 5 · 6 66
48 : 6 + 42 : 6 15
6 · 6 – 12 : 6 0
3 · 5 + 24 : 6 34
4.* Задача
У саду мама зірвала 36 яблук, а груш у 6 разів менше. Скільки всього фруктів зірвала мама?
План розв’язання:
- Скільки груш зірвала мама в саду ? ( гр.)
- Скільки всього фруктів зірвала мама ? ( фр.)
Завдання для учнів з високим та достатнім рівнем знань
- Хвилинка каліграфії з логічним завданням
Спишіть ряди чисел. Знайдіть зайве число та підкресліть його.
6, 12, 16, 18, 24, 30.
40, 30, 50, 20, 55, 70.
- Дії з іменованими числами
2 дм 4 см + 3 см 5дм 4 см + 4 дм 5дм
9 дм 7 см – 3 дм 8 см – 3 см
1 дм + 6 см 1 дм : 5
1 дм – 9 см 2 дм – 20 см
- Обчислити значення виразів
6 • 5 + 54 : 6 - 9 = 30 45 : 5 – 20 : 5 + 50 = 55
48 – 28 : 4 + 6 = 47 36 : 6 : 2 – 3 = 0
(48 - 28) : 4 : 5 = 1 24 : (2 • 3) • 4 = 24
- Задача
На ярмарку тато купив 42 кг яблук, винограду – у 6 разів менше, ніж яблук, а бананів - на 6 кг менше, ніж винограду. Скільки кілограмів бананів купив тато?
3. Офтальмологічна пауза
Гра «Муха» (додається)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
VII. Вправа « Мозковий штурм».
- Яку дію виконаємо, якщо сказано: «на … більше», «на … менше»?
- Яку дію виконаємо, якщо сказано: « у …рази більше», « у… рази менше»?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ